Otthon készült adventi naptár a család számára

Az adventi időszak nemcsak az ünnepi készülődés, hanem az apró örömök időszaka is. A saját készítésű adventi naptárak varázsa abban rejlik, hogy minden egyes kis csomag egyedi meglepetést tartogat – legyen szó édességről, üzenetekről vagy egy kedves apróságról. Ebben a cikkben lépésről lépésre bemutatom, hogyan készíthetsz különleges adventi naptárt otthon, melyhez csupán néhány alapanyag és egy csipetnyi kreativitás szükséges.  

Adventi naptár koszorún 

Az adventi naptárok szép lakásdekorációk is egyben. Ennek a naptárnak az előnye, hogy a kis csomagok ugyan lefogynak a napok előrehaladtával, de maga a koszorú továbbra is díszíti otthonodat. Újra feldíszítheted vagy akár ajtódísz is válhat belőle.

Hozzávalók: 

  • csomagoló papír 
  • kétoldalú ragasztó 
  • koszorú 
  • szalag 
  • számos matrica

Elkészítés: 

Az elkészítést a csomagok papírjának a kivágásával kezdtem. A natúr csomagolópapírból 8 X 16 és 10 X 20 cm-es téglalapokat a vágtam ki. A méretet tetszés szerint változtathatod. A lényeg, hogy a hosszabbik oldal mindig a rövid oldal kétszerese legyen.  

A 8 X 16cm-es változatból készítettem többet, mert ez tűnt a legideálisabbnak. Pakolni is lehet bele és a ragasztása is még könnyű.  

Miután elkészültem a papírok méretre szabásával, a papírok belső oldalán a rövid majd a két hosszú oldalt végig ragasztottam a kétoldalú ragasztószalaggal.

Mindig a rövid oldalról távolítom el először a kétoldalú ragasztószalag védőrétegét és erre ragasztom, a másik rövid oldal külső részét, hogy hengert formázzon. A ragasztószalag nagyon jól ragad. Megesik, hogy nem oda sikerült illeszteni a másik oldalt ahová szerettem volna. Ekkor érdemesebb úgy hagyni, mert ilyenkor lesz egy kis gyűrődés a csomagon, de nem szakad ki a papír. A papír végén van annyi ragasztós rész, hogy ha szükséges ollóval levághatod, hogy szebb legyen.


Következő lépésként, a henger egyik végéről lehúztam a szalag védőrétegét és össze ragasztam. Ez könnyebb, ha a hengert leteszed és elkezded összenyomni, és a vége össze fog ragadni. 


Ez után megtöltöttem a kis zsákokat és a másik oldalt is összeragasztottam. Fontos, hogy a zsákot ellenkezőleg nyomd össze, így lesz belőle ez a forma. 

Végül a számok felragasztása következett. 

Hasonló ötletet találsz ezen a linken.

Végül a zsákokat a koszorúra rögzítettem. Ehhez a csipeszes módszert választottam. Ha nincs csipeszed otthon, ki is lyukaszthatod a zsákokat és szalaggal felkötheted a koszorúra.

Ezt a csomag készítési technikát nagyon jól lehet használni, íme egy még egyszerűbben elkészíthető adventi naptár.

Adventi naptár mézeskalács figurákkal 

Az idén nagyon népszerűek a mézeskalács figurák. Használják ajtódíszekhez, adventi koszorúhoz és a kicsit nagyobbra nőt változatokból adventi naptár is készíthető.

Hozzávalók: 

  • karton 
  • fehér filctoll 
  • fenyőágak 
  • Szalag 
  • 24 X pici papírzacskó

Elkészítés: 

Elsőként kerestem mézeskalács sablonokat, rengeteget találtam az interneten. Kiválogattam azokat, amiknek a hátsó oldalukra lehet ragasztani a meglepetést. Így az angyalka, az üstökös kiesett. 

Következett a sablonok nyomtatása, majd a kivágása. Ezekkel már könnyen készítettem a mézeskalács színű kartonból a formákat.  

A díszítést tojásfehérje helyett a fehér filctollal csináltam.

Miután ezzel is megvoltam, a felső részén a formákat kilyukasztottam és kezdtem felragasztani a hátsó oldalra az apró meglepetéseket. 

A figurák elkészülte után, két fenyőágat összefordítottam és összedrótoztam, hogy erre tudjam felkötni a figurákat. A fenyőág mindkét végére szalagot kötve és közepén megcsomózva akasztottam fel. Érdemes felakasztani, mert ilyenkor még tudsz javítani rajt, ha nem úgy áll ahogy szeretnéd. Végül felkötöttem a mézeskalácsfigurákat. 

Ez az adventi naptár is dekorációként szolgálhat az ünnepek alatt, hiszen a figurák fent maradnak, az illatozó fenyőágon. 

Adventi házikók 

Ez az adventi naptár gyorsan elkészíthető, hiszen egy családi program alkalmával mindenki rajzol egy-két házikót és már el is készült. Hátránya, hogy az utolsó zacskó levétele után célszerű a leürült alapot is eltávolítani.

Hozzávalók: 

  • papírzacskó 
  • fehér filctoll 
  • keret 
  • madzag 
  • fonal

Elkészítés: 

Az elkészítést a papírzacskók felső részének a formára vágásával kezdtem. Itt eldöntheted, hogy milyen tetőt és milyen magas házat szeretnél. Ezután a házak megrajzolása következik. 

Miután mind a 24 házikó elkészült, kilyukasztottam a tetején az összeset. A felakasztáshoz egy régi, tönkrement parafatáblát hasznosítottam újra. Kiszedtem a parafát és a keretére tűzőgéppel rögzítettem két madzagot. Így már négy sorban tudtam felkötözni a házikókat.

Az elkészült adventi naptárt a helyére felakasztani is egyszerű volt, mert a kereten rajt maradtak a parafatábla akasztói. 

Ha talpas zacskóval dolgozol, akkor nem feltétlenól szükséges felakasztani, akár egy polcara is felsorakoztathatod őket. 

Az adventi naptárak varázsa abban rejlik, hogy minden nap egy kis örömöt hoznak a várakozásba. Engedjük, hogy ez a hagyomány melegséget és örömöt hozzon családunk életébe az ünnepek során. Bízunk benne, hogy ötleteink és javaslataink inspirációt nyújtottak a saját adventi naptár elkészítéséhez.