Mindenszenteki koszorúk díszítése
A mindenszentek napja hagyományosan az emlékezés, a tiszteletadás ünnepe, amikor a temetők megtelnek szebbnél szebb koszorúkkal és virágdíszekkel. Az ilyen alkotások nemcsak a gyászról, hanem az élet folytonosságáról is üzennek.
A mindenszentek közeledtével elkezdjük tervezni, hogy milyen koszorúkat, sírdíszeket viszünk szeretteink sírjaira. Egyre többen készítjük saját magunk a koszorúkat. Sokan szeretjük a koszorú kötést, de vannak, akiknek nem tetszik a sablonos, sorozatban készített változat, míg mások a költségcsökkentés miatt készítik maguk.
A korábbi években már több koszorú készítési ötletet mutattam. Az oldalon részletes leírást találsz alapanyagokról, az alapokról, ezek otthoni elkészítéséről és sokféle mindenszenteki koszorú és sírdísz készítéséről. Ebben a cikkben, a gyakran használt alapkoszorúk és sírdíszek többféle díszítéséhez mutatok új ötleteket.
Hagyományos álló mindenszenteki koszorúk
Ez a fajta koszorú általában toboz vagy mohaalapra készül. Erre készítjük el az örökzöldekből az alapkoszorút. Például használhatunk lucfenyőt, normannfenyőt, ezüstfenyőt és tuját is. Ennek az elkészítését megtalálod ezen a linken.
A díszítésnél a különböző színeket és a termések, szárazvirágok különböző formáit kombinálva érhetünk el szebbnél szebb mindenszenteki koszorúkat.
Ennek az alapkoszorúját lucfenyőből és tuja ágból csináltam és bordó, fehér, barna termésekkel, szárított növényekkel és a közepén selyemvirággal díszítettem.
Itt az alapkoszorú elől luc, hátul pedig ezüstfenyőből készült, mivel ebből a fenyőből szép, formás ágakat kaptam. Fehér, narancs és barna termések és szárított növényekkel dekoráltam. Az ezüstfenyővel nehezebb dolgozni, mert sokkal jobban szurkál, de vannak színek, mint például a bordó jobban mutat rajt.
Az előző koszorúval megegyező alapra, natúr, narancssárga és barna színvilágban készült.
Fekvő koszorúk
Ezt a fajta koszorút, toboz vagy mohaalapra készítjük, elég az egyik oldalt díszíteni és már el is készült a mindenszenteki koszorú. A másik lehetőség, ha a szalmaalapot kisebb fenyőágakkal tekerjük be, így is szép alapkoszorút kapunk. Ennek az előnye, hogy felhasználhatod a leeső vagy megmaradt fenyőágacskákat és a szalmaalap is jelentősen kedvezőbb áru.
A mohakoszorút ezüstfenyővel és főként bordó és fehér szárazvirággal, díszitettem és fehér masni is került rá.
A szalmaalapot tekertem kisebb ágakkal körbe. Ez is egy jól használható alapkoszorú. A díszítés barna és fehér színeknek a kombinálása.
Ennek a mindenszenteki koszorú az alapkoszorúja és a színvilága is megegyezik az előzővel. Másfajta termésekkel és virágokkal dekorálva, a végeredmény is különböző.
Álló sírdíszek tálban
Ha élő örökzöldekből készítjük a sírdíszeket célszerű nedves oázist használni. Így tovább friss marad és a tüskék később kezdenek lehullani. A tálba könnyen behelyezhető a tűzőhab és méretre vágható. Fontos, hogy a tálba szoruljon, mert elég kellemetlen, ha kidől vagy a szállításnál lecsúszik a tál. A súlypontra is érdemes figyelni, különösen a műanyag tálaknál.
Ennek a sírdísznek az alapja egy zöld, műanyag tál, vizes tüzűhabbal. Tuja ágak adják a hátteret, a hófehér káláknak. Az alsó részt pedig fehér, barna termések díszítik.
Itt is zöld színű műanyag tál, vizes tűzőhabbal az alap. Az örökzöldek közül lucfenyőt, ezüstfenyőt és tuját is használtam. Az orchideák, pedig nagyon szép kidolgozású polifoam anyagból készültek. A fehér és a bordó szín a vegyes zöldekkel jól mutat.
Ennél a sírdísznél a tál is látszik, ezért egy szép betontálat választottam. Ebbe száraz oázist tettem, mert szárazvirágot és polifoam rózsát használtam. A kis betonszív, a felirattal teszi igazán mindenszenteki sírdísszé.
A saját kézzel készített koszorúknak, sírdíszeknek különleges jelentése van. Az alkotás folyamata nemcsak meditatív, de lehetőséget ad arra is, hogy személyes kapcsolatot ápoljunk elhunyt szeretteinkkel.
Erre a témára még nem érkezett hozzászólás.