Kreatív ötletek Mikulásra
Már csak néhány nap, és megérkezik a Mikulás! A kedves piros ruhás figurához minden országban különféle hagyományok kötődnek, sőt elnevezéseiben is különböznek. Nálunk Mikulásnak és Télapónak is hívják. Az, hogy kihez melyikük érkezik, az a családoktól, a saját szokásaiktól függ. A lényeg a szeretet és a boldogság, amit ezek a piros ruhás, nagyszakállú apók magukkal hoznak.
Mutatok néhány ötletet amit saját kézzel is könnyen elkészíthetsz. Találsz köztük ajándék ötleteket, de a vasalható gyöngyöt a gyerekek is szívesen rakosgatják és közben a napok is gyorsabban teljenek december 6.-áig.
Mikulás csomag konzervdobozból
Ez az egyedi Mikulás csomag nem csak könnyen elkészíthető, hanem egyszerre szolgál Mikulásként és csomagként is.
Hozzávalók:
- konzervdoboz (kukoricás)
- piros filc
- fehér filc
- testszínű filc
- szőrme
- 2 X szem
- 2 X pompon
- piros szalag
Elkészítés:
A konzervdoboz bevonásával kezd, ehhez lesz szükséged a testszínű filcre. Úgy méretezd, hogy a filc körbeérje a konzervdobozt, a filc magasságát később is igazíthatod. A ragasztásához célszerű ragasztópisztolyt használni.
Ezt követően a piros filc következik, ebből ugyan olyan hosszú kell, mint a testszínűből, azonban nagyjából 1,5-szer olyan magas. A felragasztásánál ügyelj, hogy a piros filcből nagyjából 0,5 cm fedje a testszínűt. A kettő találkozását 3 cm széles szőrme csíkkal fedd le.
A szőrme vágásakor pihe keletkezik, jó szolgálatot tesz a ruhatisztító henger.
Már csak pár apró lépés maradt hátra. Az egyik, a pomponok felragasztása a szalag végére. Ezzel tudod bekötni a csomagot, ha már feltöltötted.
A másik a Mikulás arcának a kialakítása, ehhez fehér filcből vágj bajuszt és pirosból orrot. Végül a szemek, orr és a bajusz felragasztása következik.
Mikulás zsák vasalható gyöngy dísszel
Ha szeretnéd feldobni a Mikulás csomagokat, akkor a következő kettő különleges megoldás tetszeni fog.
Hozzávalók:
- piros filc
- zsákszerű anyag
- piros szalag
- fehér szalag
- hópehely
- ragasztópisztoly
- vasalható gyöngy
Elkészítés
Első lépésként az anyagokat vág méretre. A zsákok mérete 30cm X 30cm.
A piros zsáknál a filcet hajtsd félbe, majd az alját és az egyik oldalát varrd össze. Ezt kézzel is pár perc alatt megteheted. Fordítsd ki a zsákot, hogy a varrás befele essen, majd ragaszd rá a hópelyheket. Ezeket a hópelyheket szalag formában lehet vásárolni és csak egyesével le kellett vágni őket.
A zsákszerű anyagból készült csomag elkészítése még egyszerűbb, mert varrnod sem kell, mert ezt az anyagot könnyen lehet ragasztani. Itt először a tetejére ragaszd rá a szalagot úgy, mintha beszegnéd vele az anyag felső részét. A zsák formájának kialakításához jó szolgálatot tesz egy üres üveg. A kör formához csupán a borosüveg köré kell tekerned az anyagot és a találkozásnál összeragasztani. Az aljának a rögzítése úgy történik, mint egy ajándék csomag oldalának a ragasztása.
A következő lépés a Mikulás fejének a kirakása vasalható gyöngyből. Ehhez 4 különböző színre van szükség (piros, fehér, fekete és testszínű). Ha egy-két darabot szeretnél készíteni, akkor érdemes vegyes csomagot vásárolni és négyzet alakú lapra lesz szükséged. A fej kirakásához a képek nyújtanak segítséget.
Ha a zsákkal és a Mikulás fejekkel is elkészültél, már csak a zsákok megtöltése és a szalaggal való bekötése van hátra.
+1 ötlet
A vasalható gyöngyből készült Mikulás fejek, akár kulcstartónak is elkészíthető. Ehhez mindössze egy kulcskarikára (lánccal) van szükséged.
Vasalható gyöngyből ablakdísz
Hozzávalók:
- vasalható gyöngy
- 2 X tábla
Elkészítés
Ehhez a Mikuláshoz színre 6 van szükség (fehér, piros, fekete, szürke, testszínű és drapp). A Mikulás körülbelül 20 cm magas és 13 cm széles, a méretéből adódóan kettő táblára lesz szükséged. A forma kirakásához a kép segítséget nyújt.
A vasalható gyöngy, nagyon jó fejlesztő játék. A gyöngyök lapra rakosgatása közben a gyermekek észre sem veszik, hogy mennyi mindent tanulnak. Számolni tanít, illetve segíti a színek és geometrikus formák felismerését. Fejleszti a kreativitást, a képzelőerőt és nem utolsó sorban türelemre tanít.
További ötleteket és vasalási tanácsokat találsz itt.
Mikulás dekorgumiból
Ennek a Mikulásnak az elkészítése igazán egyszerű és különlegessége, hogy a pocakja rejti az ajándékot.
Hozzávalók:
- dekorgumi
- ragasztó
Elkészítés
Szükséged lesz 1-1 darab piros,fehér, testszínű és fekete filcre. Ha korábban már használtál dekorgumit, akkor érdemes megnézni a maradékokat. A piros kivételével a többi színből nagyon kis darab kell. A Mikulás darabjait egy sablon segítségével rajzold rá a dekorgumikra, majd a kivágás után állítsd össze. A ragasztáshoz semmiképpen sem javasolt a ragasztópisztoly, mert a hő tönkreteheti a dekorgumit. Ha biztosra szeretnél menni, akkor a test és a talp rögzítésénél akár tűzőgépet is használhatsz.
Többféle sablonból válogattam össze a Mikulás különböző részeit.
Talp sablon: https://inspiresuafesta.com/wp-content/uploads/2014/03/molde-eva-galinha-pintadinha-porta-bombom.jpg
Test sablon:https://1.bp.blogspot.com/-Dd70XHrnFqA/VZB_mt7hLYI/AAAAAAABNoY/-QIgKm1QlaI/s1600/cats.jpg
Fej sablon: https://hu.pinterest.com/pin/381046818477971013/
Télapó vagy Mikulás, miért van két neve?
Télapó (Santa Claus) a nyugati keresztény világ karácsonyi ajándékosztó figurája. Karácsonykor, a kéményen keresztül érkezik a lakásba. Szánját 8 rénszarvasok húzza, Rudolf a piros orrú.
A Mikulás Szent Miklós püspök legendájához kapcsolható. A Mikulás december 6-án jár, az ablakba kitett csizmákba helyezi az ajándékot.
Mikulás és Télapó hozzátartoznak a decemberhez, kapcsolódnak hagyományainkhoz és megajándékozzák a jól viselkedő gyermekeket, örömöt okozva nekik.
Erre a témára még nem érkezett hozzászólás.